Evropský sen

O čem sní Evropané: konec válek, hospodářský rozkvět, stabilita, posílení sociálního státu – nakolik tyto sny ještě vyvolávají pozitivní reakce a nakolik už je to jen politická rétorikaProč Evropa potřebuje svůj „sen“: usměrnění myšlenek a aktivit ..

Co tvoří prosperující zemi?

Přemýšleli jste někdy, co tvoří prosperující zemi? Demokracie? Může to tak být. Dobrá zásoba přírodních zdrojů? Mohou tomu pomoci. Tržní svoboda do které stát ideálně vůbec nezasahuje? Už jsme blízko. Demokracie je dobrý stav uspořádání společnosti, kde ..

Věčné problémy šedých operátorů

Český telekomunikační trh je opravdu specifický. Velcí firemní zákazníci dostávají od operátorů tarify ve kterých platí jen haléře, tyto nízké ceny však musí někdo zaplatit -> Řadoví zákazníci. Průměrně jsou tak řadoví zákazníci nespokojení. Chtějí ..

NOČNÍ MŮRA MÍSTO POHÁDKY: LEVNÁ ROPA “POTÁPÍ” EKONOMIKU

“Levná ropa je skvělou zprávou pro světovou ekonomiku. Cena benzínu a nafty klesá, domácnosti i firmy tak budou mít více prostředků na ostatní výdaje. Levná ropa roztočí hospodářství a pomůže odvrátit hrozící krizi (kdybychom jich přeci jen dosud neměli ..

KRIZE RUBLU A LEVNÁ ROPA: JE RUSKÁ EKONOMIKA NA KOLENOU?

Konstatování, že se ruská ekonomika nachází v krizi, pravděpodobně nikoho z čtenářů již nepřekvapí. Čísla lze jen těžce ošálit a o celé skutečnosti tak po západních analyticích a novinářích začaly otevřeně hovořit i špičky Putinova režimu v čele s ..

KARIÉRA V BANKOVNICTVÍ: JAK NA PRACOVNÍ POHOVOR?

Inkoust na vašem diplomu sotva stačil zaschnout a na vás už doléhá dilema rozhodnutí, kam se ve svém životě vydat dále. Možností je celá ředa v závislosti na vašem zaměření, každopádně například taková kariéra v bankovnictví nezní mnoha uším vůbec ..

ČERNÉ ZLATO KOLABUJE: PŘEŽIJÍ ROPNÍ TĚŽAŘI BUDOUCNOST?

Hrubým odhadem 50 % v meziročním porovnání a více než 20 % jen během července – takto “brutálně” vyznívají čísla popisující propad cen ropy na světových komoditních trzích (v závislosti na druhu). Černé zlato již několik měsíců není miláčkem ..

SKOLKOVO ANEB JAK SI PUTIN “HÝČKÁ” START-UPY

Připomínalo to spíše televizní show, když se Vradimír Putin nedávno snažil v Petrohradě přesvědčit pečlivě předvybrané investory (a s nimi i celý svět), že se ruská ekonomika stále drží nad vodou. Navzdory sankcím západních zemí a propadu světových cen ..