THE JOKER: HARLEKÝN HRŮZY OHLAŠUJE NÁVRAT NA STŘÍBRNÉ PLÁTNO

Harlekýn hrůzy, ďábelský šprýmař, pochmurný žertér, šašek šílenství, muž s úsměvem smrti… to vše jsou označení, jež komiksoví tvůrci přiřkli jedné jediné postavě. Není jí přitom nikdo jiný než světoznámý The Joker. Geniální a šílený ..

TOP 3 FILMY Z 52. ROČNÍKU KVIFF ANEB CO MĚ LETOS ZAUJALO VE VARECH

Promítačky se dotočily, ceny byly předány a tisíce návštěvníků vyrazily směrem ke svým domovům. Padesátý druhý ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (KVIFF) je již minulostí a letos tolik opěvované betonové monstrum v podobě hotelu ..

PRVNÍ DOJMY: STAR WARS EPIZODA VIII: POSLEDNÍ Z JEDIŮ

Žijeme v superrychlé (někdo by možná spíše cynicky poznamenal superhektické) době, v níž informace zastarávají každou vtěřinou. Podělím se tedy s vámi již nyní o svoje postřehy a pocity z nových Star Wars Epizody VIII Poslední z Jediů, a to teprve pár hodin ..

ROGUE ONE: NOVÁ DIMENZE STAR WARS?

“Star Wars sem, Star Wars tam”… i takto by šel parafrázovat slavný to výrok našeho pijáckého prezidenta ve vztahu k filmové sci-fi legendě jménem Hvězdné války. Horké diskuze nad povedeností či nepovedeností nové epizody VII ještě ani nestačily utichnout a ..

STAR WARS FORCE AWAKENS: FILMOVÁ KLASIKA NA STEROIDECH

Stejně jako v předchozích letech, nese se i letos předvánoční čas v duchu dlouho očekávané filmové premiéry. Její roli tentokrát přebírá sedmá epizoda kultovní vesmírné sci-fi ságy Star Wars s tajemným podtitulem Force Awakens (tedy Síla se probouzí). Jen ..

PSYCHOTHRILLER “DÁREK”: STRHUJÍCÍ I NUDNÝ ZÁROVEŇ (recenze)

“Dárek”, pod tímto slovem si každý z nás může představit ledacos. Pěkným “dárečkem” mohou kupříkladu být bývalí spolužáci ze střední či základní školy, kteří se jakoby z čistého nebe po dlouhých letech zjeví ve vašem životě. Usmívají se na ..

HOBIT: LEADERSHIP ANALÝZA HRDINŮ

V prosinci opanoval plátna světových multiplexů kasovní trhák Hobit: Bitva pěti armád. Závěrečný díl Jacksonovy trilogie diváky opět rozdělil do dvou nesmiřitelných táborů na militantní fanoušky a zarputilé kritiky, jenž si na původní pohádkový příběh z ..